روند طراحی ۱۹ سایت معتبر برای سال ۲۰۱۸(بخش۵)

نسخه ی نمایشی css gridتوسط رابین رندل طراحی شده است. همان طور که رابین رندل در طراحی css-trick به طرز بی رحمانه ای از تمام ابزارهای کاربردی برای تحقق مقاصد خود استفاده کرده است و در این زمینه می گوید : به هر طریقیcss grid اولین سیستم طراحی واقعی برای وب است.

این برنامه طوری طراحی شده که بتواند موضوعات را در ستون ها و ردیف های مشخصی دسته بندی کند و به برنامه نویسان یک نوع کنترل همه جانبه و اقتدار گرایانه می بخشد.

صرفاً برای خنده : طراحان عزیز تا حالا به webflowدقت کرده اید . نکته خنده دار اینجاست که webflowشبکه css را پشتیبانی می کند ولی عملا ًفاقد هر گونه تاریخ مشخصی است.

 14 تلاش برای دسترسی به ابزار طراحی دیجیتالی کامل وب سایت

سال 2017 از نظر کنکاش در خصوص ماهیت طراحی و کاربرد مناسب آن ها برای پیشبرد کار ما از اهمیت فراوانی برخوردار بود.

برایان جکسون از اسپکتروم اهداف طراحی خود را در واقع  آفرینش یک فرمت واسط بین طراحی و ابزار مهندسی معرفی می کند به گونه ای که بتواند در جهت ایجاد ابزارهای خلاقانه و قوی کارآمد برای تیم های طراحی و به ویژه طراحان مختلف موثر واقع شود.

وی در یک پست که تحت عنوان ” سادگی ” منتشر کرده است اظهار می کند که هر گونه ابزار طراحی محبوب و قابل دسترسی در واقع برای خلق یک تصویر بهینه سازی شده به کار می رود و نه چیزی دیگر.

هر چند لازم است به این نکته اشاره کنیم که وی تصویر را به منزله ی یک کار طراحی پذیرفته است که به طور کلی با عوامل دیگری از قبیل تصویر، آیکون، فونت، آگهی، رسانه های چاپی و یا رسانه های ارتباط بصری بدون تعامل بومی مرتبط است.

آیا می توان از این گفته ی وی اینطور برداشت کرد که او واقعاً نگران تعاریف ارائه شده در خصوص تصویر و یا تعامل می باشد که اغلب در کنار هم قرار می گیرند.

این ادعا تا حدود زیادی بحث برانگیز و در نوع خود جنجالی تلقی می شود. جکسون به وضوح در ادامه این مبحث اشاره می کند که: بیشتر ابزار مورد استفاده در طراحی مدرن برای خلق و ترسیم تصاویر به کار می روند و نه رابط هایی که قبلاً به آن ها اشاره شده است.

همچنین مهندس و طراح وب آدام میشلا نیز در یک یادداشت مشابه می گوید که: این که ادعا کنم من یک طراح فیسبوک هستم در طراحی مدرن جایگاهی ندارد و فاقد ارزش است.

او همچنین در این زمینه دلایلی نیز ارائه می دهد از جمله این که طراحانی که اکثر وقت خود را مشغول طراحی و ایجاد آثار بی مایه ای می کنند که از ارزش چندانی برخوردار نیستند و به همین دلیل دچار شکست می شوند چرا که آن ها فقط سعی می کنند تا در نهایت محصول نهایی خودشان را نشان دهند. یک نوع اینتر فیس دیجیتالی که تفاوت چشمگیری با بازنمایی های گفتاری دارد.

البته او در انتها ابراز امیدواری می کند که با ایجاد ابزارهایی که به جای طرح بندی و پیاده سازی آن بتواند به صورت ترکیبی از هر دو روش استفاده کند در این شرایط می توان امیدوار بود که نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.

این دقیقاً همان چیزی است که در Webflow مانند مشیلا به دنبال دستیابی به آن هستیم. این طرح اگرچه یک طرح کلی برای یک وب سایت به شمار نمی رود ولی در عین حال همان طرح است که به شکلی دیگر ارائه می شود.

در واقع این طرح، یک مستند سازی برای رابط محسوب نمی شود بلکه بیشتر یک نوع نقش رابط – کاربری دارد. این طرح به طور دائمی در حال انطباق و هماهنگی با سایت می باشد و نوعی تولید جدول زمان بندی به منظور بررسی یا بازگشت نسخه های آن است که فقط با یک کلیک چنین چیزی امکان پذیر می شود.

ما اگر چه هنوز وارد این مسیر نشده ایم اما امیدواریم بتوانیم به کمک شما گام های دیگری در این مسیر برداریم و حرکتی را که شروع کرده ایم ادامه بدهیم.

15 تنوع و جای گذاری؛ چالش ها و مسائل پیش روی طراحی وب

Webflow یک نوع کارفرمای فرصت های برابر بوده و ما سعی کرده ایم تا با ایجاد یک تیم تخصصی موجب تنوع در ایده ها و هویت های هنر طراحی وب شویم چرا که معتقدیم این اقدام ما نه تنها مورد استقبال قرار می گیرد بلکه در بسیاری مواقع تشویق ما را نیز در پی دارد.

فهرست بندی مشاغل ما

اینجا در دفتر مرکزی  Webflow واقع در کشور ایالات متحده آمریکا جو سیاسی به طور فزاینده ای متشنج بوده و رو به وخامت می گذارد در نتیجه این سیاست ها بر تنوع طرح ها و فرایند جاگذاری مطلوب در طراحی نیز تأثیر می گذارد.

باید اذعان کنیم که انتخاب های پیش رو برای طراحی هر چند کوچک و جزئی به نظر می رسد و حتی در مواردی در مقام تصمیم گیری برای طراحی به گزینه هایی برمی خوریم که زمینه ساز انحراف جنسی و یا انحطاط اخلاقی باشد و از این نظر برای همنوعان ما فعالیت های مخربی به شمار می آیند.

ولی می توانیم با بازنگری بعضی موارد جزئی میزان اعتبار سنجی داده و پیش بینی پیامدها ی خطا را بالا ببریم و حتی می توان برای خلق یک طرح جامع تعاملات انسانی و کامپیوتری را تقویت کرد.

ما درک می کنیم که مسابقه یک فیلتر است که در ابزارهای تبلیغاتی می تواند رنگ و بوی نژاد پرستی داشته باشد و در نتیجه روابط قدرت فعلی در زمینه طراحی را تقویت می کند و از همین رو بسیاری از ما تمایل داریم که به شرایط گذشته برگردیم.

همچنین توانسته ایم به این نتیجه برسیم که اگر تیم های طراحی، متنوع و فراگیر نباشند راه حل های طراحی ما نیز نمی تواند مؤثر واقع شود.

بعضی از ما ولی هنوز جلوه های زشت جنسی را می بینیم که از نظر ظاهری متناقض و بی قواره به نظر می رسد ولی حاضر نیستیم این زگیل زشت را که حاصل کار ما بوده ببینیم و بنابراین از دیدن آن سر باز می زنیم.

دریافت پیام های اخلاقی کاربران و استفاده از بازخوردهای موجود می تواند نمونه ای بارز از استانداردهای دوگانه باشد. در نهایت به عنوان تجربه حرفه ای (ux) بهتر است طرح ایده آل خودمان را بدون توجه به شاخصه هایی که برای آن تعریف شده و با بهره گیری از یک تجربه کاربردی و قابل قبول و دلنشین آماده سازیم.

به عبارتی دیگر تمام توان و تمرکز، باید برای سال 2018 به کار گرفته شود تا بتوانیم کاری را که شروع کرده ایم به نحو مطلوبی به پایان برسانیم.

  1. ویدئو یک نقش کلیدی بازی می کند

به رغم این واقعیت که تقریبا هیچ یک ذره تمایلی برای پخش ویدیوهای تبلیغی از طریق رسانه های جمعی مانند media du jour را نداریم با این همه همچنان تولید کنندگان و ناشران این ویدیوها به طرز شگفت آوری مورد استقبال قرار گرفته و مسیر صعودی خود را طی می کنند به طوری که شما می توانید در هر گوشه و کناری یکی از آن ها را ملاحظه کنید.

از سایت های خبری که اصرار دارند شما این نوع ویدئوها را ببینید و انتخاب کنید تا فرم های مختصری که در اینستاگرام به نام استوری منتشر می شوند و یا تحت تأثیر اسنپ چت و بالاخره فیس بوک ساخته شده و در معرض دید قرار می گیرند و مطمئناً فرمت اکسل نیز به زودی در پهنای باند قرار خواهد گرفت.

ولی همانند بسیاری از چیزهایی که در ذات فن آوری و پیشرفت بشری وجود دارد این قضیه بیشتر به یک توسعه مستقل شباهت دارد. هزاران نفر در جریان گذار متن به سمت تصویر متحرک کارشان را از دست داده اند و البته شاید این چشم انداز در نهایت برای سایت های ایجاد سوئیچ هم بد نباشد.

بر اساس گزارش یکی از روزنامه های کلمبیا استفاده از ویدئو برای کاربران به تدریج اکثریت مخاطبان بومی خود را در طی سالیان متمادی از دست می دهد وقتی تکه های بریده بریده و کوتاه از فیلم های معروف به snackable که به طور عمده گردآوری شده اند را نیز از بین می برند.

روزنامه نگار مستقل وقتی به آن توجه نشود قطعاً رنج می برد و دچار مشکل خواهد شد. اما حرکت دقیقاً به فیلم کمک نمی کند.

یک نکته مثبت: طبق نتایجی که digiday، CPMکسب نموده است ویدئوهایی با این فرمت هزینه های بسیار بیشتری در هر برداشت به تولیدکننده تحمیل می کند.

البته در یک جهان ایده آل و آرمانی به نظر می رسد روزنامه ها می توانند از طریق تبلیغات کمتری که ارائه می دهند به تدریج محو شوند. ولی البته چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. در مقابل تمام چیزهایی که به آن اشاره کردیم نقاط قوت متن را به عنوان یک رسانه خلاق و آگاهی بخش می توان اینطور بیان کرد :

1 – تولید و طراحی آن نسبتاً سریع است.

2 – ارزان و مقرون به صرفه است.

3 – با گذشت سال ها هنوز هم یکی از اشکال اولیه و رایج در بحث ارتباطات ب محسوب می شود.

این نکته آخر شاید کمی ما را گیج کند ولی باید مشوق هایی را پیدا کنیم و از آن طریق بتوانیم به سطح شبکه های بزرگ اجتماعی برسیم و آن ها را اسکرول کنیم.

ولی زمانی که ما. Instagram،Pinterest یا Snapchat را هدف قرار می دهیم در حقیقت شانس بیشتری برای نوشتن داریم. یادمان باشد حتی در سیستم های تصویری اولیه نیز متن هنوز یک نقش اساسی بازی می کند.

منبع: https://webflow.com/blog/19-web-design-trends-for-2018

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد