روند طراحی ۱۹ سایت معتبر برای سال ۲۰۱۸(بخش۶)

گاهی ممکن است چنین به نظر برسد که یک تصویر ارزشمندتر از هزار کلمه است و یک صفحه را به بهترین وجه توصیف و ذخیره می کند ولی متن به ندرت ویژگی های فردی را از قبیل چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا و چیستی های ما را پاسخ می گوید بلکه ما را به طور طبیعی به مرحله ی بعدی هدایت می کند.

روند طراحی وب سایت

17 ظهور نویسندگان ux همچنان ادامه دارد.

هر شخصی که بتواند تأثیری در زمینه طراحی بر جا بگذارد یک طراح نامیده می شود. این تعریف توسعه دهندگان pm ها و حتی شرکت های حقوقی را نیز دربر می گیرد.

جارد اسپول

با وجود این که روند طراحی در سال گذشته(2017) ذهنمان را بیش از حد معمول  به خود مشغول کرده بود اما امروز می خواهیم بیشتر روی ترفندها و روش کار یک نرم افزار دستیار به نام UX writing تمرکز کنیم.

به طور خلاصه، زبان نوشتاری و طراحی در حوزهux  ضمن تمرکز بر روی محتوا و مضامین ui و عمدتاً در جهت ارائه خدمات برای محصولات دیجیتالی بزرگ و برنامه های وب به کار می رود و فعالیت دارند.

اکنون وقتی توانستیم در خصوص محتوای وب و نیز پاسخگویی در این زمینه که عمدتاً برای شرکت هایی از قبیلWebflow و LinkedIn کاربرد دارد با نکات قابل توجه و سئوالات مشخصی در حوزه ی چیستی ها و چراهای حاکم بر این مبانی مواجه می شویم. ” چه چیزی؟ ”

ولی باید اطمینان پیدا کنیم که ui ها با مضامین و محتوای نوشته شده طراحی و بسته شده است و این مطالب اغلب نقش مهمی را باز می کنند. در این زمینه به نکات قابل توجه و پراهمیتی مواجه می شویم از قبیل :

1 – مواردی که شما می توانید در نقش یک رابط کاربری انجام دهید.

2 – چگونگی انجام این وظایف.

3 – چه محدودیت ها و ابهاماتی ممکن است در طول مسیر به وجود بیایند؟.

روند طراحی وب سایت

ولی نگارش  ux می تواند دست ما را در انجام کارهای بیشتری باز بگذارد. کلماتی که یک رابط مورد استفاده قرار می دهد همچنین می تواند یک ابزار قوی برای فرم دهی در جهت وضوح بیشتر نشان ها و علائم کاربردی در  ui مورد علاقه ما باشد.

فقط از بین تمام توییت هایی که دیده ایم می توانیم یک خط مضحک و طولانی تهیه کنیم و یا از بین 404 صفحه کپی های یک برنامه وب یا تمام 404 صفحه ای که فایل های آن به نمایش درآمده است می توان پیام های ترسناکی طراحی کرد که به موقع به حرکت در بیایند و به صورت لحظه ای یا غیر پتیمالی نشان داده شوند.

قالب ui با فرمت  ui بیشتر دیده می شود ولی در فرم های فرعی  ui به عنوان chatbot  و با وضوح بیشتری به چشم می آید. به طور کلی می توان گفت که این  ui ها شامل چیزی جز کلمات نیستد.

واژه ها به ui تبدیل می شوند. شخصیت یا نام تجاری ( برند ) فقط می تواند از طریق زبان، مجال ظهور و معرفی پیدا کند. حتی می تواند این معرفی شامل چند ایموجی باشد که با دقت انتخاب شده و به عنوان مثال برای تبلیغ ادویه به کار رفته باشد.

ما به عنوان نویسندگان مجرب ux هیجان زیادی داریم که این نقش کلیدی را به دست آورده ایم و این برای ما بسیار بیشتر از اخذ تأیدیه ها و گواهینامه هایی است که سال ها در انتظار آن به سر برده ایم و شایستگی به دست آوردن آن را داشته ایم.

ما طراح هستیم و بر روی هر هجا و هر سبک و فرمی به دقت کار می کنیم ولی متأسفانه نمی توانیم منتظر بمانیم تا با شما کار کنیم.

در شرایط کنونی که طراحی جایگاه واقعی خود را در جدول به دست آورده است ارزش اظهار نظر و مباحثات مختلف در این خصوص و حتی نحوه تجزیه و تحلیل موفقیت های سیستم طراحی بیشتر اوج گرفته است.

بحث دیگری که در این زمینه مطرح می شود به مقیاس پذیر بودن و انسجام آن در بسیاری از خروجی ها و محیط های برند مربوط می شود که این طرح ها در آن ها اعمال شده است.

سیستم های طراحی موجود با تمرکز بر ترجمه های زیبایی که نام های تجاری دارند و رویکردشان نسبت به عملکرد اجزای مدولار است این توانایی را دارا هستند تا همزمان وبه طرز ایده الی با هم ادغام شوند و هماهنگی لازم راهم والبته قادر باشند تا هر نیاز خاص و منحصر به فردی را در این زمینه برطرف سازند.

Ui در شرایطی که یک زبان طراحی سیستماتیک شده است تصمیم گیری و نیز زمان توسعه را کاهش می دهد.Ui همچنین دست طراحان را برای کار روی پروژه هایی که ویژگی های برجسته ای دارند و الگوهای طراحی آن ها قبلاً ساخته نشده اند آزاد می گذارد. نشان های تجاری معمولاً فراتر از این روند قرار می گیرند.

سیستمUXPin  به قصد ایجاد و حفظ ابزارها و سیستم های طراحی فروشگاه ساز از قبیل Shopify ایجاد شده است. این سیستم را برای ترکیبات منحصر به فرد و حیرت آوری که خلق می کند و پیروی از دستورالعمل های محتوای وب، طراحی و توسعه ی آن به نحو مبالغه آمیزی مورد تمجید قرار می دهند.

ابزارهای قدرتمند ux در واقع به منزله ی راه اندازی یک کتابخانه است که تلاش می کند تا یک سیستم طراحی را که قابل اجرا باشد به نمایش بگذارد. پیش بینی می شود در سال 2018 شاهد نمونه های موفقیت آمیز بسیار زیادی از این نوع سیستم ها باشیم.

روند طراحی وب سایت

19 اصول اولیه ی طراحی وب سایت

دنیای طراحی همیشه با همان سوال تکراری و مباحث مغالطه گونه ابتدا مرغ بوده یا تخم مرغ مواجه بوده است؛ واقعاً آیا نخست موضوع خلق شده است یا طراحی؟.

استدلال ما این است که همواره در زیر سایه ی موضوع قرار داریم و این صرفاً به این دلیل نیست که اصولاً آدم های محافظه کاری هستیم. منطق و بعد عقلانی این قضیه چنین ایجاب می کند که محتوای پیام قبل از این که بیش از حد پیچیده و سربسته باشد واضح و آشکار شود.

در سالیان اخیر همان شیوه ای رواج پیدا کرده است که در راه اندازی استراتژی های محتوا محور برای فعالیت های ویژه از طریق به کار گیری سیستم های گوناگون استفاده می شود که نمونه کامل آن استراتژی های محتوا محور در سطح برند می باشند و ما از آن فاصله گرفته ایم و هنوز دلخوش هستیم که اولویت کار ما لزوماً نباید محتوا باشد.

فراموش نکنیم این کار باید با تکیه بر اصول و قواعد مشخصی آغاز شود.

پرسش از چیستی های هنر طراحی وب از قبیل چطور به نظر می رسد یا چطور کار می کند و همچنین بسیاری از سئولات دیگر باید در مجموعه ای از اصول مدون به خوبی جای بگیرد و با دقت کامل بیان شود.

یا بدان گونه که امی تیبادئو مدیر ارشد Shopify در مقاله ی زیبای خود یعنی ” موفقیت ستاره قطبی ” آورده است چنین یادآور می شود که اگر سیستم به منظور فعالیت های واقعی راه اندازی شده باشد باید بتواند نشان دهد که یک سازمان چطور می تواند کاری را انجام دهد و دارای چه ارزش و منافعی می باشد.

به عنوان مثال یک سیستم طراحی که رویکرد آن در مورد اصول و یا محتوا را شامل نمی شود ممکن است اولویت بندی اهداف و ایده هایش را در زمان انجام فعالیت هایش به مرحله اجرا درآورد.

اصول مدون در واقع چار چوبی را برای کلیت تصمیمات مهیا می سازد از قبیل جستجو و مکاشفه در خصوص این که از چه زمانی قهرمان یا شخصیت باید تصویری زمینه ای برای موضوع یا محتوای وب فراهم سازد.

پس از آن نوبت استفاده از علایم تجاری است که بر اساس قواعدی منظم از قبیل مأموریت، چشم انداز و تعهد آماده می شوند هر یک از موارد ذکر شده در واقع نیاز به باورهایی اساسی دارد تا بتواند بر مخاطبین تأثیر بگذارد یا آن ها را تحریک کرده و موجبات ارتباط آن را با دیگران فراهم سازد. به عبارتی دیگر: اصول به همین دلیل ارائه می شوند.

روند طراحی وب سایت

به عنوان مثال : در Webflow ما مأموریت داریم که توانایی های طراحان، کارآفرینان و متخصصان خلاق را در جهت ارائه ایده های خود به زندگی در وب آماده کنیم.

در واقع این مأموریت مشتمل بر جنبه های زیادی از فعالیت های مختلف هنر طراحی وب که در حوزه رویکرد زیبا شناختی راین و نیز استاندارهای لحن و تنالیته ی رنگ می باشد.

تمام چیزهایی که ذکر شد در واقع همان استانداردها و ضوابطی است که از یک رو نخستین پیش نویس های ما را جهت می بخشد و از سوی دیگر بازخوردهای متقابل ما را به یکدیگر گزارش می کند و امیدوار هستیم که این قضیه به صورت فراگیر هر پست وبلاگ، ایمیل، صفحه بازار یابی و غیره را پوشش دهد. تا اینجا این یک نقطه ی مناسب برای شروع کار است.

فکر می کنید در سال 2018 برای طراحی دیجیتال باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

هر موقع که یکی از لیست های طرح ریزی شده برای سال جدید را گرد آوری می کنیم از این که تا چه اندازه می توانیم در مورد آن حیطه ی عمل گسترده ای داشته باشیم و یا به موفقیت دست پیدا کنیم ما را به چالشی عمیق می کشد.

مطمئناً محدودیت ها و تنگناهای زمانی برای طرح های بلند مدت حتی بیشتر از یک سال هم می تواند به نوبه ی خودش مؤثر باشد و ما را به ترجیحات و اولویت بندی بکشاند.

بر اساس همین دلایل عده ای از ما ابزارهای مشخصی مانندAR  و VR را کنار گذاشته ایم چرا که معتقد هستیم تأثیرات نامطلوب و منفی بر طراحی وب گذاشته اند. با توجه به این موضوع باید چاره ای بیندیشیم تا سرانجام چه چیزی را باید به لیست موارد فوق اضافه کنیم .

منبع:  https://webflow.com/blog/19-web-design-trends-for-2018

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد